Jubileusz 100 – lecia Zgromadzenia Sióstr Męki Jezusa Chrystusa

W tym roku przypada 100 – a rocznica istnienia Zgromadzenia Sióstr Męki Jezusa Chrystusa.  Biskup krakowski, Adam Sapieha, polecił s.Hałacińskiej (dziś sługa Boża Matka Józefa) skierować prośbę do Stolicy Apostolskiej o pozwolenie na założenie nowego zgromadzenia. W odpowiedzi na złożoną w styczniu 1918 r. prośbę siostry, watykańska Kongregacja ds. zakonów już 13 lipca 1918 r. wydała reskrypt, który pozwolił na założenie Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Od tego momentu s. Hałacińska bezzwłocznie przystąpiła do organizowania nowego zgromadzenia. Obecnie Siostry posługują w Polsce oraz we Włoszech, Kanadzie, Niemczech, Kamerunie. W naszej parafii Siostry  posługują od 1950 r. poświęcając się pracy katechetycznej,  kancelaryjnej  oraz w zakrystii. Uroczysta Msza Jubileuszowa została odprawiona w kościele św. Anny w Warszawie – Wilanowie pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Michała Janochy.  Po mszy można było skosztować słodkości z zakonnej kuchni.