Wielka modlitwa Tomaszowian pod krzyżem 14.09.2019r.

W sobotę, 14 września w naszym Sanktuarium, w duchowej łączności spotkania ewangelizacyjnego w Kruszynie pod Włocławkiem „Polska pod krzyżem”, odbędzie się spotkanie modlitewne wg programu. Krzyż jest w pasji Chrystusa punktem centralnym i to wokół wokół niego dzieją się najważniejsze rzeczy. – Wśród tych rozmaitych postaw musimy znaleźć swoje miejsce pod krzyżem. Taki jest cel tej niezwykłej modlitwy. To okazja do osobistego nawrócenia, które zaczyna się w sercu.

Organizatorzy z Fundacji Solo Dios Basta Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz podkreślają, że Kościół to ludzie, często pogubieni, zranieni, chorzy, przeżywający kryzysy. – Pod krzyż zapraszamy wszystkich: którzy są w smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie, którzy się źle mają. Zapraszamy wszystkich, żeby na nowo odzyskać wiarę. Jeśli podejmiesz decyzję, Bóg da łaskę wiary. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni: do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe – dodaje współtwórca inicjatywy Lech Dokowicz.