Modlitwa i Adoracja Najświętszego Sakramentu

Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 rozpoczynamy błagalne wołanie do Boga Miłosiernego o uwolnienie z plagi epidemii wirusa, o uzdrowienie dla chorych i siłę oraz wytrwałość dla wszelkich służb medycznych i porządkowych. Modlimy się także o wzajemną wrażliwość i troskę, abyśmy byli otwarci na pomoc szczególnie osobom starszym i samotnym.   Prosimy, aby obecną sytuację potraktować jako wielkie rekolekcje – czas nawrócenia i przemiany oraz przebłagania za grzechy, szczególnie te, które były publiczną kpiną z Boga, Krzyża św., Eucharystii, Maryi i Kościoła. Prosimy o codzienną modlitwę w tej intencji w domach naszych parafian. Wzywajmy wstawiennictwa naszych patronów: św. Antoniego Padewskiego, św. Stanisława bpa i męczennika oraz Matki Bożej Różańcowej. Trwajmy – w miarę możliwości – na adoracji Najświętszego Sakramentu.  Wszystkim parafianom na ten trudny czas ofiarujemy swoją modlitwę i kapłańskie błogosławieństwo.