Pielgrzymka do Kościoła Stacyjnego – 13 lutego br. godz. 10.oo

750

Archidiecezja Łódzka przeżywa obecnie Rok Święty z racji 100-lecia jej powstania. Metropolita Łódzki Arcybiskup Grzegorz Ryś ustanowił na ten czas w naszej Archidiecezji 16 Kościołów Stacyjnych – Jubileuszowych wśród których jest Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.

Idea Kościołów Stacyjnych narodziła się w Rzymie i sięga początków chrześcijaństwa, kiedy to pielgrzymowano do grobów męczenników. Z pielgrzymowaniem związane było wyznanie wiary, podjęta pokuta oraz nawrócenie.

Z pielgrzymowaniem do kościołów stacyjnych związany jest znak Drzwi Świętych. Zostały one w sposób uroczysty otwarte w niedzielę 20 grudnia 2020r. przez bpa Ireneusza Pękalskiego. Przekraczanie progu Drzwi Świętych oznacza  wyznanie wiary, że Jezus Chrystus  jest Panem, że na nowo wybieram życie, którym On mnie obdarzył, że zamierzam zerwać z grzechem, który mnie  poniża, wreszcie, by stawać się wiernym uczniem Chrystusa.

By otrzymać łaskę odpustu trzeba spełnić odpowiednie warunki: stan łaski uświęcającej, sakramentalna spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencjach Papieża.   

W sobotę 13 lutego br. w łączności z pozostałymi Kościołami Stacyjnymi i gromadzącymi się w nich pielgrzymami zapraszam serdecznie do Sanktuarium św. Antoniego na Mszę św. o godz. 10.oo 

Kustosz Sanktuarium

ks. Sławomir Klich