Msza św. na Jubileusz 30 – lecia Odnowy w Duchu Św.

643

Rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadził o.Paweł Kowalski SJ wraz ze wspólnotą Mocni w Duchu stały sie przygotowaniem do uroczystości 30-lecia Odnowy w Duchu Św. – Studnia Jakuba. Mszy św. przewodniczył ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.

We wprowadzeniu ks. proboszcz powiedział: „Zaprosił nas dziś Pan Jezus na Eucharystie, by dziękować za dar wspólnoty Odnowy w Duchu Św. – Studnia Jakuba, która powstała w naszej parafii w roku 1992. Jej założycielami byli Ewa i Waldemar Wendrowscy związani ze wspólnotą Mocni w Duchu z Łodzi.  U początku wspólnoty nad jej rozwojem duchowym czuwał o. Józef Kozłowski. On rozpalił w sercach tworzących wówczas wspólnotę pragnienie uczestniczenia w formacji ignacjańskiej. Tak jest i dziś.

Rozeznanym charyzmatem Odnowy w Duchu Św.  jest modlitwa wstawiennicza, którą posługują w naszym Sanktuarium podczas comiesięcznej Mszy z modlitwą o uzdrowienie.

Wspólnota modli się nad chorymi w szpitalu i domach opieki, od 2006r.  w każdy II-i wtorek m-ca polecają podczas sprawowanej w tomaszowskich parafiach Eucharystii nasze miasto. Posługa ta została rozeznana podczas pobytu w naszej parafii amerykańskiej charyzmatyczki Terry Bork.

Szczególnym rodzajem posługi wspólnoty jest modlitwa o uwolnienie wg modelu pięciu kluczy  Nila Losano.

Do wspólnoty, podobnie jak do ewangelicznej studni Jakuba przychodzą kolejne osoby poszukujące sensu życia, miłości, umocnienia w wierze oraz zwykłej ludzkiej serdeczności i życzliwosci.  Po przeżyciu swojego nawrócenia i przyjęciu obdarowania w Duchu Św. idą w świat, by realizować swoje powołanie. I trwa to już 30 lat. Za te 30 lat wspólnoty, posługiwania dziękujemy Bogu podczas tej Eucharystii sprawowanej przez ks. abpa Grzegorza Rysia.